Вийшов друком альманах у якому опубліковані твори переможців Всеукраїнського літературного конкурсу імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!»- 2023.

Конкурс заснували Організація Українських Націоналістів та Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги.

Метою конкурсу є утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних цінностей та пріоритетів – патріотизму, відданості справі державотворення, вшанування учасників українських національно-визвольних змагань ХХ-ХХІ століть.

До складу журі конкурсу входять Голова ОУН Богдан Червак; докторка історичних наук, голова Жіночого товариства ім. Ольги Басараб та Олени Теліги Надія Стрішенець; літературна критикеса, кандидатка педагогічних наук, доцентка Ніна Головченко; поет, науковий співробітник Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язківз діаспорою (МІОК), викладач української мови як іноземної у Національному університеті “Львівська політехніка”, рок-музикант Назар Данчишин; заслужена журналістка України, керівниця пресслужби Держкомтелерадіо Світлана Божко;поетеса, редакторка сторінки «Культурна референтура ОУН» Вікторія Громик; членкиня Жіночого товариства ім. Ольги Басараб та ОлениТеліги, секретар.оргкомітету та журі конкурсу Надія Приймич.

Очолює журі конкурсу доктор філологічних наук, літературознавець, історик літератури, поет, лауреат Шевченківської премії, професор Юрій Ковалів.

У 2023-му році конкурс проводився в номінації «Художні твори». Учасники подали на конкурс прозові та поетичні твори про події та учасників національно-визвольного руху; про волонтерів, добровольців, військовослужбовців, капеланів, медпрацівників, журналістів, які брали або беруть участь у російсько-українській війні.

Загалом у 2023 році на конкурс надійшло 214 робіт, до другого етапу конкурсу допущено 41 роботу, з них 8 робіт увійшли до списку фіналістів. Переможцями Всеукраїнського літературного конкурсу імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!» в 2024 стали:

І місце – Тетяна Яремчук,  редактор медичного вісника Львівської обласної професійної спілки працівників охорони здоров’я України, за оповідання «Прощання з фіялками»

II місце – Слава Шторм, інженер з якості, за прозовий твір “Hej, Sokoły!»

ІІІ місце – Роман Любарський, пенсіонер, за добірку поезій «Поетичний блокпост».

Заохочувальні відзнаки конкурсу здобули:

Леонід Данільчик, фізична особа підприємець, за твір «Примари півдня»;

Оксана Мардинавка, вчитель української мови та літератури, за повість у листах «А ти сій квіти…»;

Наталія Данилюк, вчитель української мови та літератури, за оповідання «Відмолений»;

Олександр Марцін, учень  10 класу Комунального закладу Кагарлицької міської ради “Ставівський  ліцей”, за твір “Пам’яті героя”;

Олександр Лисаченко, тимчасово безробітний, за новелу «Брати».

У збірці представлені твори лауреатів конкурсу, а також рецензія на твори учасників конкурсу 2023 року голови журі конкурсу Юрія Коваліва.

Альманах можна замовити, надіславши лист на адресу: bibliovv@ukr.net (Надія Приймич).

КАТЕГОРІЇ