На офіційному інтернет-представництві Президента України з’явилась знакова петиція “Про встановлення Дня Героїв”.

“Споконвіків українці шанують своїх героїв. Тих, які своєю кров’ю жертвували для захисту рідного краю, – йдеться у тексті петиції. – Князь Святослав Хоробрий, козацький полковник Іван Богун, адвокат Микола Міхновський, полковник Євген Коновалець, журналіст Симон Петлюра, молодший лейтенант Дмитро Коцюбайло «Да Вінчі» були героями. Вони хотіли жити і творити, для себе, для родини, для України. Але кожного з них покликав Меч захисту Батьківщини. І кожен з них був змушений покинути свою справу, свою родину і битися. За захист родини і захист Батьківщини. Битися і загинути, кожен на своєму рубежі. Як оборонець Батурина 1708 року гарматний осавул Фрідріх фон Кенігсек, як засновник у 1919 році Морської піхоти України Михайло Білинський, як Олександр Мацієвський, снайпер 163 батальйону 119 окремої бригади ТРО Чернігівської області.

Кожен з них був вірний присязі, не відступив з поля бою, і увійшов в історію. Як і міріади інших, незнаних і невідомих вояків. Які тримали і які тримають Щит Батьківщини.
Кожен з них потребує належного вшанування.

Тому на честь них, поколінь минулих, сучасних та майбутніх героїв України ми звертаємося до Президента України з закликом щодо встановлення Дня Героїв, який вже понад 72 роки традиційно відзначається в Українському Світі”.

Для досягнення результату петиції потрібно набрати 25 тисяч голосів. Ініціатори державного визнання Дня Героїв започатковують відео-флешмоб під хештегом #petition190952 та закликають усіх активних громадян не лише підписати петицію, а й поширювати про неї інформацію у соцмережах. Також вони звертаються до депутатів місцевих рад щодо прийняття звернень на підтримку петиції, а органам влади рекомендують розробити план заходів для належного вшанування Дня Героїв 23 травня 2023 року.

Підтримати петицію можна тут