Із сумом повідомляємо, що на 97 році в Бурлінгтоні, Онтаріо відійшла у вічність Ярослава Плав’юк, дружина Голови ОУН і останнього президента УНР на вигнанні Миколи Плав’юка.
Ярослава Бойко (Плав’юк) народилася 24 березня 1926 року в селі Біла Тернопільської області. Батько – професор гімназії Володимир Бойко, мати – Марія, донька пароха Греко-католицької церкви отця Колянкiвського.
Під час Другої світової війни родина Бойків перебралася до в Австрії, а згодом – Баварії, де пані Ярослава закінчила Українську гімназію.
У 1945 році в таборі для «переміщених осіб» в американській зоні окупації (Карлсфельд, що неподалік Мюнхена) Ярослава Бойко познайомилася з Миколою Плав’юком – майбутнім чоловіком і Головою ОУН.
Наприкінці 1949 року подружжя Плав’юків переїхали до Канади, отримавши там громадянство.
Пані Ярослава Плав’юк прожила зі своїм чоловіком довге і щасливе подружнє життя, виховавши двох синів Ореста і Нестора та двох доньок Уляну та Оксану.
Завжди була поруч із чоловіком, супроводжувала його в усіх переїздах, подорожах за кордон, а також перебувала з ним в Україні після відновлення її державної незалежності.
Ярослава Плав’юк – одна з організаторів іменних стипендій для українських студентів та дітей-сиріт Монреальського відділу Громадської служби українців Канади «Поміч Україні», де вона опікувалася постраждалими внаслідок аварії на ЧАЕС.
Я.Плав’юк брала активну участь в організації спонсорської допомоги щорічному Всеукраїнському літературно-мистецькому конкурсу на краще виконання творів Олени Теліги «Щоб далі йти дорогою одною».
Передала в дарунок рідкісні старовинні рушники із жіночим автентичним строєм до Шкільного музею Олени Теліги київської спеціалізованої школи № 97 імені Олени Теліги та музею Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.
Її домаганнями була повернута в Україну й передана до Центрального державного архіву кіно-, фото-, фонодокументів музична спадщина відомих в діаспорі, але зовсім незнаних в Україні композитора Богдана Весоловського та співака Антіна Дербіша.
21 січня 2018 року на заходах присвячених 100-річчю Української Народної Республіки в Торонто вона закликала до збереження незалежності України, утвердження сильної демократичної європейської країни.
Складаємо співчуття родині і друзям покійної.
Царство небесне, вічна пам’ять!
Провід ОУН