114 років від народження видатного громадського діяча, поета Олега Ольжича відзначили 21 липня у Житомирі культурно-мистецьким проєктом “Видатний Ольжич”.

Житомирянам представили унікальні експонати, присутніх частували смаколиками з часів Ольжича, а також презентували ескіз міжкультурного простору – Olzhych Space – як складову Національного музею космонавтики.

«Сьогодні представили ескіз міжкультурного простору, присвяченого Олегу Ольжичу, на місці, де він народився. Olzhych Space є складовою Національного музею космонавтики. І я хочу окремо подякувати директорці музей Ірині Дячук, яка опікується цим питанням. Як відомо, Ольжич був не лише провідником ОУН, а й доктором археології, вивчав трипільську культуру, яка має безпосереднє відношення до космосу», – розповіла журналістка Олена Галагуза.

Також ініціатори Olzhych Space шукатимуть матеріли, пов’язані із діяльністю сина Ольжича в NASA, де він вивчав штучний інтелект.

Довідково:

Олег Ольжич – український громадський діяч, поет, археолог народився в Житомирі 21 липня 1907 року.

Із юнацьких років був активним членом ОУН. Очолював ініційовану Євгеном Коновальцем Культурну Референтуру Проводу Українських Націоналістів (ПУН), займався культурною політикою, пропагандою, просвітницькою діяльністю.

Його батько – відомий український поет Олександр Олесь, мати – вчителька гімназіх Віра Свадковська.

У травні 1944 гестапо схопило Ольжича у Львові на конспіративній квартирі, а 9 червня він загинув у концтаборі Заксенгаузен. 31 липня народився його син, названий у пам’ять про загиблого батька Олегом.

Ольжич часто переконував товаришів, що той, хто бореться, завжди має шанс. Навіть у безвиході.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.